środa, 28 maja 2014

19 czerwca coraz bliżej!I Czernicki Bieg Uliczny Razem'89 i III Piknik Historyczny "W cichości i skrycie toczyło się lokalnych bohaterów życie" zbliżają się wielkimi krokami. Tylko do 7 czerwca kwota opłaty wpisowej wynosi 30 złotych - zapraszamy!


Przypominamy, że trasa biegu liczy 8 kilometrów - start o godzinie 14.00 sprzed starego kościoła w Czernicy. Biuro zawodów będzie znajdowało się w LKS Czernica. Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem, a następnie wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na sdlspichlerz@gmail.com.

Po biegu wszyscy uczestnicy i kibice są zaproszeni do udziału w III Pikniku Historycznym,  który odbędzie się w zamkowym parku. W tym roku chcemy przypomnieć czernickich lokalnych bohaterów – osoby, których życie, twórczość i działalność znacząco wpłynęły na lokalną społeczność. W czasie Pikniku będzie możliwość wzięcia udziału w grze terenowej, a także skorzystania z innych atrakcji. W czasie Pikniku ogłoszone zostaną wyniki konkursów „Mój okrągły stół” i „Mój rok 1989” - zapraszamy do składania swoich prac. Patronem medialnym Biegu Ulicznego i Pikniku Historycznego jest Radio 90.


Plan dnia na 19 czerwca w Czernicy:
14.00 - Start I Czernickiego Biegu Ulicznego
15.00 - Rozpoczęcie Pikniku Historycznego, rozstrzygnięcie konkursów Razem'89
16.00 - URWIS SHOW - występy najmłodszych mieszkańców gminy Gaszowice
18.00 - Wręczenie nagród laureatom konkursów Razem'89, URWIS SHOW i Biegu Ulicznego
18.30 - Festiwal balonów - uczczenie 25 rocznicy Okrągłego Stołu
19.00 - Muzyczny wieczór

Ponadto
  • gra terenowa
  • kraina aktywnych maluchów
  • wystawa dawnych fotografii
  • kącik gastronomiczny