środa, 15 października 2014

Wieczór Czernicki i Podwieczorek Łukowski


Zapraszamy na kolejny już Wieczór Czernicki i Podwieczorek Łukowski. W tym roku chcemy przypomnieć historię mieszkańców wsi w okresie I wojny światowej.


26 października w Czernickim Zameczku odbędzie się III Wieczór Czernicki. Dwa tygodnie później – 9 listopada – II Podwieczorek Łukowski. Rozpoczynamy o godzinie 17.00.Przygotowane zostaną wystawy zdjęć i przedmiotów związanych z żołnierzami I wojny, przy akompaniamencie muzycznym. Dzięki współpracy mieszkańców posiadamy coraz więcej informacji o żołnierzach wywodzących się z naszej okolicy. Dla dzieci przygotowane zostaną zajęcia – żywa lekcja historii, w czasie której wzbogacą swoją wiedzę o małej ojczyźnie.

Warsztaty oraz spotkania są elementem projektu Losy zawiłe bohaterów pierwszej wojny – dla Polski walczyli by nastał czas spokojny dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie- Funduszu Lokalnego Ramża w Czerwionce-Leszczynach.