poniedziałek, 28 grudnia 2015

Niebo do wynajęcia- relacja
„Na tablicy ogłoszeń po hasłem "Lokale" przeczytałem przedwczoraj ogłoszenie ciekawe […]
Ktoś nabazgrał słów kilka - dziwna była ich treść:
Niebo do wynajęcia - niebo z widokiem na raj
Tam gdzie spokój jest święty - no bo święci są Pańscy
Szklanką ciepłej herbaty poczęstuje Cię Pan.
Pomyślałem - to świetnie, takie niebo na ziemi…”
 Nastał Czas niezwykły, pełen zapachu cynamonu, goździków i przyprawy do piernika.

W domach zagościła niecodzienna atmosfera, a w pokoju najważniejsze miejsce zajęła migocząca tysiącem światełek choinka.
Świąteczny nastrój udzielił się również lokalnej społeczności, a to za przyczyną dobrej współpracy Stowarzyszenia Spichlerz, Sołtysa Czernicy oraz Rady Sołeckiej.
20 grudnia 2015 r. mury Ośrodka Kultury „Zameczek” tętniły życiem. Mieszkańcy Czernicy
i Łukowa Śląskiego przez ulotną chwilę mieli szansę doświadczyć swojego prywatnego skrawka nieba. Grupa Astrohunters zauroczyła słuchaczy i pozwoliła odkryć tajemnicę Pierwszej Gwiazdy. Wspólne obserwacje nieba wprawiły w zachwyt i podziw, ale przede wszystkim zaszczepiły pokorę wobec Nieogarnionego Wszechświata. W tym dniu powstały także własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby, które od kilku dni można podziwiać na naszej lokalnej choince. Fantastyczną atmosferę, wspólnymi siłami, stworzyły Panie z KGW
w Czernicy, Zespół Lilijki, Znaczki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernicy klasa III – to dzięki nim spotkanie nabrało smaku pierniczków oraz przypomniało o tradycyjnych kolędach  i pastorałkach. Mieszkańcy mogli także nabyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju kartki bożonarodzeniowe z lokalnym motywem świątecznym, wykonane przez dzieci w ramach wcześniej ogłoszonego konkursu.
Na skwerku czernickim stanęła udekorowania przez dziecięce rączki choinka, podarowania przez Pana Jacka Jeszkę – bardzo dziękujemy!!!
Dziękujemy za wspólnie odkryty kawałek Nieba do Wynajęcia – Nasz Kawałek. Cieszymy się niezwykle z owocnej współpracy i takiej życzymy sobie nawzajem w nadchodzącym Nowym Roku. Dziękujemy także za Waszą obecność, bo dzięki niej tworzy się ciekawa świata i ludzi lokalna społeczność. 
Wydarzenie było współfinansowane w ramach projektu "Niebo do wynajęcia" realizowanego w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Funduszu Lokalnego Ramża