środa, 31 sierpnia 2016

Dni Otwarte w Ośrodku Kultury


Dni Otwarte w Ośrodku Kultury – pierwsze tego typu wydarzenie w czernickim zamku.
- Gdzie?
Ośrodek Kultury „Zameczek” w Czernicy
- Kiedy?
3 i 4 wrzesień 2016 r.
- W jakich godzinach?
3 wrzesień 2016 r. od 14.00 do 24.00,
4 wrzesień 2016 r. od 17.00 do 19.00
- Po co?

Chcemy otworzyć nasz ośrodek dla ludzi – bez względu na ich wiek, wykształcenie czy przekonania. Pragniemy łamać stereotypy związane z myśleniem o ośrodku jak o pustym i nudnym budynku bez życia, na skraju cywilizacji. Jesteśmy zainteresowani potrzebami lokalnymi. Nasze spotkanie podczas Dni Otwartych będzie okazją do przyjrzenia się temu, co znajduje się w naszej ofercie, ale również wyrażenia swojego zdania na ten temat. Wasze sugestie są dla nas najważniejsze – kierując się nimi i uwzględniając Wasze zdanie mamy spore szanse na stworzenia czegoś trwałego, potrzebnego oraz służącego lokalnej społeczności oraz odbiorcom z pobliskich miast.
- Co Was spotka?
3 września o godz. 14.00, w ramach narodowego czytania, będziemy mieli okazję wysłuchać fragmentów powieści „Quo Vadis” czytanych przez znane osobistości z terenu Gminy Gaszowice. Od godziny 16.00 do późnych godzin wieczornych będą toczyć się zaciekłe rywalizacje w grach planszowych. To niezwykła okazja do spotkania z profesjonalistami w tej materii, z grupy Goblin Game Club, którzy będą u nas gościć w tym czasie.
4 września w godzinach od 17.00 do 19.00 budynek zamku oraz teren parku stanie się przestrzenią, w której grupy działające przy Ośrodku Kultury pragną zaprezentować formy swojej pracy oraz aktywności. Będzie to okazja do zapoznania się z już istniejącą ofertą. Jednocześnie pragniemy zaprezentować nowe propozycje zajęć z zakresu pobudzania dziecięcej wyobraźni oraz logicznego myślenia. Spotkanie w ramach Dni Otwartych będzie także obfitowało w wystawy. W tym czasie ogłosimy wyniki konkursu plastycznego „NASZ ZOMEK” oraz wyłonimy zwycięzcę konkursu związanego z nazwą nowo powstającej kawiarni zamkowej.

Tradycyjnie liczymy na ciekawe rozmowy, lokalne spotkania przy kawie i kołoczu oraz rozkoszowanie się urokiem kończącego się lata w doborowym towarzystwie.