piątek, 23 września 2016

Tydzień Książek Zakazanych
Ośrodek Kultury w Czernicy lubi promować akcje nietuzinkowe, istotne z kulturalno-społecznego punktu widzenia. Z tego względu wraz z Gminną Biblioteką Publiczną oddział w Czernicy przyłączamy się do akcji „Tydzień Książek Zakazanych”.
Inicjatywa ta miała swój początek w kampanii społecznej w USA. Jej celem było zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury, potrzebę wolności czytania i tworzenia literatury oraz problem prześladowania ludzi za to, że czytają lub piszą książki. W tym roku akcja skupia się na motywowaniu do tego aby stanąć po stronie prawa do czytania.
Jeżeli nie wiecie jakie pozycje literackie znajdują się na liście książek zakazanych, to zapraszamy do Ośrodka Kultury w Czernicy. Od 26 września do 2 października znajdziecie w zameczku wystawę owych książek.
Zapraszamy Was także do uczestnictwa w konkursie „Tydzień Książek Zakazanych”. Konkurs umożliwi Wam sprawdzenie wiedzy literackiej no i przede wszystkim zapewni świetną zabawę. Wśród najwytrwalszych uczestników rozlosujemy nagrody książkowe.


Regulamin konkursu ,,Tydzień Zakazanych Książek”

 1) Organizatorem Konkursu jest Ośrodek Kultury ,,Zameczek” w Czernicy, ul. Wolności 39, 44-282 Czernica, e-mail: zameczekczernica@op.pl, NIP: 642-16-94-380 oraz Gminna Biblioteka Publiczna oddział w Czernicy, ul Wolności 41, 44-282 Czernica.
2) Konkurs trwa od 24 września do 2 października 2016 r.
3) Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich odwiedzających Ośrodek Kultury w Czernicy.
4) Zasady Konkursu:
Konkurs polega na odgadnięciu tytułów z listy książek zakazanych na podstawie krótkiej podpowiedzi i wypełnieniu karty konkursowej.
W górnym holu zameczku należy pobrać kartę konkursową, wypełnić ją i podpisaną wrzucić wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do urny.
Wśród Uczestników, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi rozlosujemy nagrody książkowe.
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów.