czwartek, 24 sierpnia 2017

Spektakl " Wesele " 1 września 2017 r.


2 września 2017 r. cała Polska czyta „Wesele” Wyspiańskiego. Dramat pełen dwuznaczności, nieoczywistości, postaci z pogranicza jawy i snu.
W Czernicy, jak zwykle, także będziemy bawić się do świtu. Zapraszamy na bronowickie wesele w Czernicy, gdzie nie zabraknie Młodej Pary. Stary Żyd zagra na cymbałach, a unosząca się w nierzeczywistym świecie Rachela – jako pierwsza zauważy Chochoła. Widzowie – Goście zostaną zaproszeni do wspólnej biesiady z aktorami. Znajdą się w centrum akcji bronowicko-czernickiego wesela. Tu, w kuluarach, pojawią się echa aktualnych, społecznych wydarzeń, a sprawa narodowa nabierze tempa. Czy mamy jeszcze o co walczyć? Inscenizacja zostanie osadzona w rodzimych realiach: śląska i swojska przestrzeń, gdzie przygrywać będzie kapela, a suto zastawione strawą i napitkiem stoły staną się przestrzenią do rozmowy. Zabawa potrwa do białego rana. Czy ostatecznie przeistoczy się w chocholi taniec? Czy o świcie zabrzmi „miałeś chamie złoty róg…”?

Uczestnictwo w weselu wynosi 30,00 zł/osoby. Zaproszenia dostępne w biurze Ośrodka Kultury w Czernicy. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu i godziny wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 1 września 2017 r. o godz.19.00

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017