Questy


Questing nazywany jest także turystyką z zagadkami oraz odkrywaniem dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego. Ta forma turystyki łączy w sobie edukację, emocje związane z poszukiwaniem skarbów, a także jest świetnym sposobem na niebanalne spędzenie czasu w gronie rodziny. Questy są także ciekawą formą promocji dla miejsc, które dotychczas nie znajdowały się na głównych turystycznych szlakach. Więcej informacji o questingu i istniejących już trasach w Polsce można znaleźć na stronie www.questing.pl

W ramach przeprowadzanych projektów członkowie SDL Spichlerz przygotowali kilka tras na terenie gminy Gaszowice. Zachęcamy wszystkich do spaceru i zapoznania się z historią naszej gminy. Poniżej treści questów do pobrania w formacie pdf.

Śladami barona Hugo von Roth
Trasa zaczyna się i kończy na terenie Ośrodka Kultury w Czernicy. Tematem przewodnim spaceru jest historia dawnego właściciela Zameczku i jego skomplikowanych relacji rodzinnych. Czas przejścia questu to ok. 60 minut.

Czernickie skarby ukryte pod ziemią drzemią
Tematem questu jest historia czernickiego przemysłu. Dawniej na terenie wsi wydobywano gips i inne bogactwa naturalne. Trasa rozpoczyna się przy Starym Kościele w Czernicy. Czas przejścia: ok. 60 minut

Wielka wyprawa przez zieloną małą wieś
Wycieczka na terenie wsi Łuków Śląski. Trasa prowadzi pomiędzy miejscami związanymi z historycznymi wydarzeniami i ciekawostkami. Początek i koniec trasy to kapliczka św. Jana w Łukowie Śląskim. Czas przejścia: ok. 60 minut.

 O czym szumią czernickie drzewa ?
Trasa zaczyna się i kończy w parku na terenie Ośrodka Kultury w Czernicy. Tematem przewodnim są drzewa w Tajemniczym ogrodzie barona von Roth.