środa, 25 czerwca 2014

Dziękujemy za udział!We wspólnym wspominaniu lokalnych bohaterów, świętowaniu 25 rocznicy roku 1989 oraz oczywiście dobrej zabawie wzięło udział kilkaset osób. Dziękujemy!

Tegoroczny, trzeci już Piknik Historyczny odbywał się pod hasłem „W cichości i skrycie toczyło się lokalnych bohaterów życie”. Na terenie parku przy Zameczku przygotowano grę terenową dla najmłodszych – na każdym z trzynastu stoisk czekały informacje o lokalnych bohaterach Czernicy i Łukowa Śląskiego oraz zadanie do wykonania. Na scenie w ramach URWIS SHOW prezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Gaszowice. Pod wieczór najmłodsi goście wypuścili w niebo 89 balonów dla uczczenia 25 lat wolności. Na zakończenie Pikniku wystąpiły zespoły Monly i Kablem Owinięci oraz Wojtek Słotny.

Piknik nie mógłby odbyć się bez wsparcia naszych partnerów. Serdecznie dziękujemy staroście rybnickiemu - panu Damianowi Mrowcowi, sklepowi sportowo-turystycznemu Monsun, firmie Lubar, OSP Czernica, OSP Gaszowice, KGW Łuków Śląski, lokalowi Stedan i Urzędowi Gminy Lyski. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy organizacji Biegu Ulicznego i Pikniku. 

W zakładce Galeria Spichlerza znajdują się zdjęcia z III Pikniku Historycznego i I Czernickiego Biegu Ulicznego.