czwartek, 28 sierpnia 2014

Spichlerzowa jesień
Tej jesieni członkowie SDL Spichlerz przygotowują się do wielu różnych działań. Z naszej oferty każdy wybierze coś dla siebie.We wrześniu ruszają spotkania historyczne, warsztaty dla dzieci, otworzymy nową ścieżkę edukacyjną i opublikujemy związany z nią quest. Wybieramy się także na wycieczkę w Karkonosze.


Cały czas zbieramy informacje na temat mieszkańców gminy Gaszowice, którzy walczyli na frontach I Wojny Światowej. Wszystkich, którzy posiadają wiedzę na ten temat zapraszamy do naszej siedziby na spotkanie 10 września o godzinie 18.00. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Losy zawiłe bohaterów pierwszej wojny - dla Polski walczyli by nastał czas spokojny".

12 września w siedzibie SDL Spichlerz odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Uczestnicy stworzą "z niczego" leśne zwierzątka. Przewidziano także słodki poczęstunek. Zapisy trwają do 10 września - ilość miejsc ograniczona. Stworzone prace zaprezentowane zostaną 3 października. Wtedy uroczyście otworzymy ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną "O jakich historiach szumią czernickie drzewa?". Szczegóły będą pojawiać się na naszej stronie.

Kolejna nasza propozycja to wyjazd na wycieczkę do Łomnicy i okolic. Zapraszamy na wspólne zwiedzanie kompleksu pałacowego, który dawniej należał do rodziny von Roth. Oprócz tego weźmiemy udział w lokalnych dożynkach, a także zwiedzimy tajemnicze laboratorium w Kamiennej Górze. Czekamy na zgłoszenia - ilość miejsc ograniczona.