poniedziałek, 22 września 2014

O czym szumią czernickie drzewa?5 października (niedziela) o godzinie 14.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie ścieżki przyrodniczej w parku przy Zameczku. W programie także wspólny spacer z przewodnikiem, "Pokaz mody leśnej" oraz animacje dla dzieci.


Trasą ścieżki wszystkich gości oprowadzi pan Mirosław Paprotny, który zajął się stroną merytoryczną przygotowań tablic i ścieżki. Wszyscy goście otrzymają także ulotki nowego questu, tym razem dotyczącego tajemnic i historii parku. Zaprezentujemy także prace wykonane przez uczestników "Leśnych warsztatów" 12 września. Przy Zameczku będzie można skosztować jesiennego przysmaku - pieczonych ziemniaków oraz napić się kawy i zjeść coś słodkiego. Jak zwykle przygotowujemy coś specjalnego dla dzieci: będą mogły spróbować swoich sił w technice decoupage. Pod okiem animatorów stworzą kolorowych mieszkańców lasów i parków. 

Zapraszamy także wszystkie dzieci w wieku 3-13 lat do wzięcia udziału w "Pokazie mody leśnej" - prezentacji kostiumów inspirowanych lasem i jego mieszkańcami. Chętnych prosimy o zgłaszanie się mailowo do 2 października. Dla pierwszych 20 zgłoszeń gwarantujemy nagrody niespodzianki. Więcej szczegółów w regulaminie.

Ścieżka edukacyjna jest wspólnym przedsięwzięciem SDL Spichlerz i Ośrodka Kultury Zameczek, dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.